Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu
Doświadczenia z jajkiem. Klasy 0 Drukuj
Wpisany przez Paulina Nowak
wtorek, 20 listopada 2018 22:10

W zeszłym tygodniu dzieci z oddziałów zerowych przeprowadzały doświadczenia z jajkami kurzymi. Dowiedzieliśmy się, jak rozróżnić surowe jajo od ugotowanego kręcąc nim oraz dlaczego jajko ugotowane kręci się dłużej i szybciej. Dzieci poznały sposób na oddzielenie żółtka od białka za pomocą plastikowej butelki, dowiedziały się dlaczego jajko unosi się w osolonej wodzie. Kolejne doświadczenie polegało na włożeniu obranego jajka do szklanej butelki - niestety bez powodzenia, udało się to dopiero wtedy gdy do butelki wrzuciliśmy zapaloną zapałkę. Na koniec kilka jajek zalaliśmy octem, obserwowaliśmy pęcherzyki dwutlenku węgla, a po weekendzie zobaczyliśmy, że ocet całkowicie rozpuścił skorupkę, a jajko rzucone na podłogę zaczęło się odbijać.

46482735_2181881955163998_7759143228095332352_ne0ekspererj0k0ments

SPOTKANIE BIBLIOTECZNE Z PRACOWNIKAMI PPWSZ W NOWYM TARGU Drukuj
wtorek, 20 listopada 2018 08:24

Dnia 15 listopada 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie biblioteczne z pracownikami PPWSZ w Nowym Targu. W powyższej inicjatywie uczestniczyli uczniowie klasy 7b SP, 8a SP oraz 8b SP. Zajęcia dotyczyły nowoczesnych źródeł informacji w bibliotece. Młodzież miała okazję poznać specyfikę i funkcjonowanie biblioteki naukowej, a także dostrzec różnicę pomiędzy nią a innymi tego typu placówkami. W dalszej kolejności panie prowadzące dokonały przedstawienia zasobów elektronicznych, takich jak Internet czy baza BU, jak również poinformowały uczniów, czym jest Google Scholar, Wolne Lektury oraz Polona, i w jaki sposób można z tych ogólnodostępnych źródeł korzystać. Następnie słuchacze mieli możliwość poznać portale, wykorzystujące w oryginalny sposób materiały z domeny publicznej, zaś na zakończenie dowiedzieć się, co kryje się pod nazwą AirPano.
Spotkanie przebiegło w miłej, życzliwej atmosferze. Panie prowadzące wykazały się bardzo dużą dozą profesjonalizmu, co odzwierciedlały przede wszystkim zaciekawione twarze młodych słuchaczy, ze strony których nie zabrakło pytań, dotyczących tematu prelekcji, a także gromkich braw, którymi uczniowie tenże profesjonalizm nagrodzili. Ostatecznie otrzymaliśmy zaproszenie na zajęcia biblioteczne do PPWSZ w Nowym Targu.
Pomocą techniczną służyli: mgr Monika Gołdyn, mgr Lucjan Klocek, mgr Grzegorz Czyż.
Całość zorganizował: mgr Robert Piszcz.

Całość zorganizował: mgr Robert Piszcz.

Unihokeistki poza podium Drukuj
sobota, 17 listopada 2018 14:26

Dwa dni po sukcesach chłopców do walki w miejskich zawodach unihokeja dla uczniów szkół podstawowych przystąpiły dziewczęta. Mimo ambitnej postawy na boisku unihokeistki zajęły IV miejsce i nie awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. W turnieju dziewczęta rozegrały 4 spotkania, z których jedno wygrały, jedno zremisowały, a dwukrotnie musiały uznać wyższość przeciwników.

Skład zespołu dziewcząt:

- Ślusarek Zuzanna, Chrobak Natalia, Bizub Ewelina, Adamowska Nela, Bogusz Julia, Paw Julia, Wojtala Weronika, Potaczek Zuzanna, Kuc Aleksandra, Gacek Klaudia.

Zawodniczki oraz opiekun drużyny dziękują Radzie Rodziców za sfinansowanie transportu na miejsce rozgrywek.

Opiekun zespołu - Bartosz Gotkiewicz

Dublet unihokeistów! Drukuj
sobota, 17 listopada 2018 14:24

W dniu 7 listopada odbyły się miejskie zawody unihokeja dla uczniów szkół podstawowych w kategorii chłopców. Z bardzo dobrej strony pokazali się uczniowie naszej szkoły, którzy zdominowali rozgrywki zwyciężając w obu kategoriach wiekowych.

Młodsi zawodnicy (rocznik 2006-2008) wygrali 4 mecze oraz 1 mecz zremisowali, natomiast ich starsi koledzy (rocznik 2003-2005) zwyciężyli we wszystkich 4 spotkaniach!

Obie drużyny awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.

Składy zwycięskich zespołów:

- Mizera Eryk, Łojas Dawid, Antos Maciej, Żółtek Szczepan, Kaleta Konrad, Kopytko Filip, Sroka Marcin, Błach Jan, Zubek Patryk, Piątek Adrian, Rusnak Maksymilian.

- Klimowski Szymon, Słowakiewicz Tadeusz, Worwa Kacper, Nykaza Daniel, Malasiński Kacper, Szlembarski Dominik, Jarczyk Krzysztof, Sokół Jan.

Uczniowie oraz opiekun drużyny dziękują Radzie Rodziców za sfinansowanie transportu na miejsce rozgrywek.

Opiekun zespołów - Bartosz Gotkiewicz

Zmieniony: sobota, 17 listopada 2018 14:27

KOLOROWE WARIACJE Drukuj
Wpisany przez Malwina Grońska
sobota, 17 listopada 2018 12:05

SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS 0-III DO UDZIAŁU W KONKURSIE

,,KOLOROWE   WARIACJE"

ZASADY KONKURSU

1. Jeden dzień każdego miesiąca jest ogłaszany dniem danego koloru.

2. Data podawana do wiadomości uczniów i nauczycieli przynajmniej z 3 dniowym wyprzedzeniem.

3. Dany kolo dotyczy odzieży,obuwia,dodatków (biżuteria,nakrycia głowy, kolorowe chustki, paski)

4. Do zabawy wraz z uczniami włączają się wychowawcy.

5. W zabawie zabroniony jest makijaż oraz farbowanie włosów.

6. W ciągu trwania konkursu kolory nie mogą się powtarzać.

7. Podczas jednej lekcji w dniu konkursu komisja fotografuje każdą z klas i na podstawie zdjęć wybiera zwyciężców.

8. Bieżące informacje dotyczące konkursu będą podawane na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej szkoły.

9. Nagrodę na koniec roku szkolnego otrzyma klasa, której pomysły na kolorowe stylizacje będą najlepsze. Liczy się ilość osób przebranych oraz ilość elementów nawiązujących do koloru przewodniego dnia.

We wtorek (20.11) obowiązuje kolor CZERWONY i dodatek BIAŁY. Zapraszamy do wspólnej zabawy Smile

Zmieniony: sobota, 17 listopada 2018 12:06

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>