Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu
Nasza Super Szkoła Drukuj
Wpisany przez mgr Joanna Cyrwus
sobota, 21 października 2017 12:57

Nasza szkoła - Szkoła Podstawowa nr 11 pod przewodnictwem dyrektora Roberta Furcy stała się instytucją edukacyjną nastawioną nie  na przekazywanie i wtłaczanie inormacji, ale na zdobywanie wiadomości i umiejętności. Istniejemy dla dziecka, nie dla wiedzy. Istota naszej pracy to wskazanie drogi, gdzie prawda stanowi wartość najwyższą, a otwarta komunikacja z drugim człowiekiem jest kluczem do życia w społeczeństwie.

Nie musieliśmy jechać do Warszawy, żeby się tego dowiedzieć, bo cel naszej pracy doskonale znamy. Pojechaliśmy do stolicy w odpowiedzi na zaproszenie kapituły na uroczystą galę finalistów konkursu na Super Dyrektora Szkoły, wśród których znalazł się nasz pan dyrektor Robert Furca. Należeć do grupy jedenastu najlepszych dyrektorów z całej Polski to wielki sukces. Warto dodać, że zgłoszenia do konkursu nadeszły także z polskich placówek stacjonujących za granicą.

Przy okazji uroczystej gali konkursowej nasza delegacja wzięła udział w IV Kongresie "Edukacja i Rozwój" współorganizowanym przez redakcje czasopism "Dyrektor Szkoły", "Przed Szkołą". Udział w XIX Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół i Przedszkoli, konferencji "Edukacja w Samorządach", blokach warsztatowych "Dobre praktyki w edukacji", "Nowe technologie", dyskusjach z ekspertami dodał nam energii i inspiracji do dalszej pracy, ale przede wszystkim utwierdził nas w przekonaniu, że jesteśmy szkołą na bardzo zaawansowanym etapie rozwoju. Oby tak dalej.

Dziękujemy Dyrektorze i gratulujemy :)

Zmieniony: sobota, 21 października 2017 13:46

Wizyta w Borze na Czerwonem Drukuj
Wpisany przez Magdalena Szlachtowska
piątek, 20 października 2017 08:53

Dnia 18.09.2017 r. klasa 0a i 0b udały się na spotkanie z leśniczym w BORZE NA CZERWONEM. Dzieci zostały zapoznane z najstarszym pomnikiem żywej przyrody na terenie Nowego Targu jakim jest torfowisko wysokie oraz z historią jego powstania.

Po spotkaniu z nadleśniczym dzieci z obu klas 0a i 0b uczestniczyły w ognisku integracyjnym na Rancho Lot.

Zmieniony: piątek, 20 października 2017 08:56

SZKOLNA LIGA ORTOGRAFICZNA Drukuj
Wpisany przez mgr Katarzyna Grzybek
niedziela, 15 października 2017 17:36

Ruszyła Szkolna Liga Ortograficzna klas II i III Cool

Przypominamy słówka na październik

dla uczniów z klas II:

smutna, ulewa, wichura, wróble, pióra, wiewiórka, ukryła, dziupli, pusto, ulicach

dla uczniów z klas III:

ruda, wiewiórka, krótkie, główkę, puszysty, wróble, kłócą, okruszki, Józef, córką, obserwują, mrówek

oraz REGULAMIN:

Dzień KEN Drukuj
Wpisany przez mgr Bożena Giżycka
sobota, 14 października 2017 14:20

14 października obchodzimy Dzień KEN. Z tej okazji w piątek - 13.10.2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Wzięli w niej udział nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście. Zapraszamy do galerii.

Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole Drukuj
Wpisany przez mgr Aneta Turcza
niedziela, 08 października 2017 13:54

W dniach  02-08.10.2017 r. nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.  W szkole zostały rozwieszone plakaty z hasłem "Uczeń z dysleksją też czyta książki".

Członkowie naszej społeczności szkolnej zostali uświadomieni, czym jest dysleksja. Panie prowadzące zajęcia korekcyjno-kompensacyjne włączyły dyslektyków w czytanie książek uczniom klas zerowych oraz uczniom klas 1-3 w czasie „przerw z książką”.

Nasi dyslektycy "spisali się na medal", za co im bardzo serdecznie dziękujemy.

Zmieniony: niedziela, 08 października 2017 14:21

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>